2017

ZŠ s MŠ Jána Smreka, Melčice - Lieskové

Záhrada na školskom pozemku je zaujímavo dotvorená prvkami z  prírodného materiálu. V záhrade sú zachované staré ovocné stromy, veľké kompostovisko i divoký kút. Medzi budovami školy je časť záhrady tvorená trvalkami i starými ihličnatými stromami.

Záhrada Janky Potfajovej a Ľuboša Naďa, Lubina

 Vidiecka záhrada po starom otcovi s veľkým ovocným sadom i priestorom na pestovanie zeleniny. Majitelia sa venujú i chove oviec.

Záhrada rodiny Konárikových, Teplička / Váhom

- Naša záhrada je prírodnou záhradou vytvorenou pre potreby štvorčlennej rodiny s dvoma psami, mačkami , sliepkami, ježkami, vtáčikmi  a jednej starej užovky .

-  Rozloha záhrady  je cca 2500m2. Leží v podhorí Malej Fatry v nadmorskej výške 365 m n.m. na bývalom riečisku Váhu.

- Založená bola v roku 2006 na pozemku, ktorý dlhé roky slúžil na pestovanie zemiakov a obilia. Z pôvodných 1250 m2 sa postupne rozšírila na terajšiu veľkosť. Je rozdelená na viacero častí, ktoré slúžia na oddych, pestovanie zeleniny, ovocia, kvetov a chov sliepok hodvábničiek.

Záhrada manželov Zemanových, Benkovce

Záhrada manželov Zemanových je pohľadením pre oko a dušu. V záhrade nájdeme množstvo prvkov  , ako napr. okrasné jazierko, ktoré do záhrady láka množstvo živočíchov. Časť záhrady je venovaná i úžitkovej zóne, kde  majitelia pestujú zeleninu

Majiteľka k tomu dodáva:

Našim cieľom bolo vytvoriť záhradu, ktorá by nám pripomínala prírodu ako si ju pamätáme z mladosti - zakvitnuté lúky, voda s rybkami, rakmi a žabkami, jašterice vyhrievajúce sa na kameňoch, vtáčiky v kríkoch, zeleninové záhony. Ako vyzerá naša záhrada dnes? Nech za nás hovoria fotografie.

Bažina na Šiašove - Brezno

- Rozloha záhrady 6800 m2,v poliach  pri Brezne pod Chamarovou
- Súkromná záhrada, začiatok jar 2009  
- Širokospektrálna záhrada od prírodnej lúky cez močiar, jazierko, kroviny až po zeleninovú a ovocnú  záhradku

- Záhrada je jedinečná pestrými rastlinnými spoločenstvami

Prírodná záhrada pri Surya centre, Moravské Lieskové

Prírodná záhrada s kúpacím jazierkom, využívaná predovšetkým na relax majiteľov a návštevníkov Surya centra, www.suryacentrum.sk. 

 

Subscribe to RSS - 2017